Platforma B2B flaga           

Początki firmy Kelmes sięgają roku 1991.

Od małej firmy zaczynającej od konfekcjonowania wędlin i serów dzięki ciężkiej pracy Właścicieli Elżbiety i Andrzeja Szymańskich  firma przekształciła się w jednego z największych dystrybutorów mięsa, drobiu i wędlin w województwie łódzkim zatrudniającego ponad 100 osób.

Po kilku latach od rozpoczęcia działalności zapadła decyzja o otworzeniu własnych sklepów firmowych. Wszystkie sklepy firmowe zrzeszone są w sieci Krokodylek.

W 2009 roku firma uruchomiła pierwszy oddział zagraniczny w Londynie który dziś posiada status jednego z najważniejszych dystrybutorów polskiej żywności na terenie całej Wielkiej Brytanii zatrudniającego już ponad 50 osób oraz posiadającego siec własnych sklepów.

Chcąc zapewnić wysoki standard obsługi klientów oraz spełniać oczekiwania z zakresu szerokości asortymentu Właściciele podjęli decyzję o adaptacji nowego obiektu, który został otwarty w 2013 roku przy ul. Włókienniczej 20/22 w Tomaszowie Mazowieckim.

Obecnie KELMES to prężnie działająca firma która współpracuje z największymi zakładami  mięsnymi z Polski takimi jak np.: JBB, Silesia – Duda, Gaik, Indykpol, Cedrob, Madej Wróbel, Kier, Exdrob…. i wiele innych.

Firma należy również do grupy handlowej Staropolskie Wędliny która od kilku lat jest właścicielem marek Staropolskie Wędliny oraz Staropolscy.

Obsługą Klientów hurtowni zajmują się przedstawiciele handlowi oraz Dział Telemarketingu .Sprzedaż wspomagana jest poprzez liczne działania marketingowe, akcje promocyjne, degustacje, konkursy.

Systematycznie zwiększamy zakres działalności zarówno na terenie Tomaszowa Maz., Opoczna oraz na obszarach  woj. łódzkiego, mazowieckiego, śląskiego.